Flag PL Flag UK

BAZA DYDAKTYCZNA

WSTiJO

mieści się we własnym, przestronnym gmachu przy al. Prymasa Tysiąclecia 38A w Warszawie, gdzie odbywają się wszystkie zajęcia dydaktyczne. Doskonała lokalizacja, jaką jest bezpośrednia bliskość Dworca Zachodniego pozwala na szybkie dotarcie do Uczelni zarówno studentom z Warszawy jak i okolicznych miejscowości. W budynku znajdują się aule w pełni wyposażone w sprzęt multimedialny, liczne sale lektoratowe oraz pracownie komputerowe ze stałym łączem internetowym. Do dyspozycji studentów znajdują ogólnodostępne w budynku komputery z łączem internetowym, a bezprzewodowe łącza typu WI FI umożliwiają pracę na własnym sprzęcie w każdym miejscu na terenie Uczelni.

 

Biblioteka

Na terenie Uczelni funkcjonuje Biblioteka Naukowa, w której znajduje się około 6 tysięcy pozycji obejmujących niezbędne do nauki podręczniki, monografie, zeszyty naukowe oraz materiały w formie płyt CD i DVD. Biblioteka prowadzi prenumeratę prasy ogólnopolskiej i specjalistycznej związanej tematycznie z kierunkami kształcenia. Przyjęta polityka gromadzenia i uzupełniania zbiorów bibliotecznych odpowiada szerokim potrzebom dydaktycznym i badawczym zarówno studentów, jak i pracowników naukowych Uczelni. W ramach prowadzonej wymiany międzybibliotecznej Biblioteka współpracuje z kilkudziesięcioma placówkami naukowo-badawczymi w kraju.

 

Pracownia Gastronomiczna

W ramach specjalności Hotelarstwo i Gastronomia, Uczelnia oferuje praktyczne zajęcia w pracowni profesjonalnie wyposażonej przez specjalistów z branży gastronomicznej. Studenci mają możliwość poznawania tajników kuchni regionalnej i międzynarodowej oraz prezentacji i degustacji przygotowanych przez siebie potraw.

 

Stołówka studencka

Do dyspozycji studentów oddana jest przestronna stołówka dla około 50 osób, z dostępnym bezprzewodowym łączem WI-FI.

 

Sala Fitness

WSTiJO posiada własną salę fitness wyposażoną w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń marki York oraz pełen węzeł sanitarny. W części rekreacyjnej studenci mogą też korzystać ze stołu do gry w ping-ponga.